گزارش عملکرد موکب اربعینی موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه

اللهم ارزقنا شفاعه الحسین علیهم السلام یوم الورود

 

با عنایت به منویات رهبر جهان اسلام و با توجه به وجود ارتباط و همکاری  بین موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه و یکی از نهادهای مردمی حشدالشعبی (بسیج مردمی عراق) ؛ به حول الهی در سومین سال متوالی موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه اقدام به حضور در موکب اربعینی نموده و با امکانات فنی و خدماتی و خادمین دلسوز متخصص و متدین خود در خدمت زائران حسینی  بود.

 بر اساس هماهنگی و مساعدت مسئولین محترم ستاد عتبات استان آذربایجان غربی اقلام و امکانات موکب راهی عراق  شد تا در خدمات رسانی به زائران مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تعداد ۳۰ نفر از اعضای فعال موسسه شامل سه نفر پزشک متخصص ؛آزمایشگاهی و عمومی ؛ سه نفر طباخ نان ؛ ۴ نفر آشپز ماهر و  ۲۰  نفر خادم آموزش دیده , جهت استقبال و پذیرایی و خدمات رسانی به زائرین حسینی به موکب اربعینی اعزام شدند.

همچنین به منظور پذیرایی و خدمات رسانی از زائران اربعینی مقادیری اقلام مواد غذایی شامل انواع حبوبات و برنج ایرانی و غیره ؛ دستگاههای مجهز پخت نان , دستگاههای مجهز ماساژ و سایر اقلام خدماتی و پذیرایی با مبلغی شامل ۱۰۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال  به موکب اربعینی ارسال گردید.

این موکب تحت عنوان موکب شهدای حشدالشعبی با همکاری گروه انصار مدافعین حرمین شریفین عراق (موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه ) و حشدالشعبی عراق در عمود ۱۶۰ مسیر حله به کربلای معلا  مستقر بوده و دارای کلیه امکانات پذیرایی و اقامتی برای خانمها و آقایان می باشد.

   در این موکب روزانه بطور متوسط به بیش از ۵ هزار نفر از زائرین ؛ انواع غذاهای سرد و گرم  ایرانی و عراقی ؛ نوشیدنیهای سرد و گرم؛ ماساژ ؛ کفاشی , درمانگاه عمومی, اقامت موقت شبانه ؛ جلسات اعتقادی در راستای بصیرت افزایی ؛ عزاداری و سایر خدمات به زائران درحال تردد اعم از آقایان و خانمها ارائه گردید .

توزیع انواع هدایای مرتبط با حجاب و عفاف از جمله جوراب ؛ مقنعه ؛ شلوار؛ روسری ؛ و ساق دست در بین زائران مسیر و توجیه و تشریح سیاستهای استکبار در منطقه و لزوم اتحاد وبرابری ملتهای مسلمان و توزیع پوسترهای تهیه شده از سوی جبهه فرهنگی استان در خصوص شهدای حشدالشعبی از دیگر اقدامات فرهنگی در موکب بود.

    جلسات مکرر با مسئولین محلی و فرماندهان مدافعین حرمین شریفین عراق در راستای همکاری هر چه بیشتر موسسه؛ شرکت در همایش بصیرتی مدافعین حرم؛ بدرقه نیروهای مدافعین حرم به اجرای عملیات  و سایر موضوعات از دیگر برنامه های جانبی این سفر معنوی بود.

از سوی دیگر به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرمین شریفین عراق همایش بین المللی حب الحسین یجمعنا با حضور مهمانانی از ایران ؛ عراق , ترکیه و جمهوری آذربایجان در محل موکب  با برنامه ریزی قبلی توسط جوانان موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه برگزار گردید.

در این همایش که تعدادی از فرماندهان حشدالشعبی و سپاه بدر ؛ نماینده پارلمانی استان بابل ؛ نماینده شورای محلی استان بابل ؛ تعدادی از خانواده های معزز شهدای مدافع حرم و تعدادی از رزمندگان مدافع حرمین شریفین عراق حضور داشتند ؛ پیام مستقیم ویدئو کنفرانسی فرمانده حشدالشعبی و فرمانده سپاه بدر برای حضار پخش گردید و سپس خانم وجدانی مدیر موسسه علوم قرآنی یاسین و مسئول امور بانوان جبهه فرهنگی استان آذربایجان غربی و خانم بوزان مسئول یکی از شعبات موسسه علوم قرآنی یاسین در ترکیه در خصوص لزوم وحدت مسلمانان و تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و مرجعیت شیعه به ایراد سخن پرداختند.  

سپس گروه مدیحه سرایی بین المللی موسسه علوم قرآنی یاسین به اجرای چند برنامه بزبانهای فارسی ترکی و عربی پرداخت.

پخش کلیپهای فرهنگی بصیرتی بزبانهای عربی ترکی و فارسی ؛ توزیع هدایای تهیه شده از ایران برای همه فرزندان شهدای حاضر در مراسم و نیز توزیع هدایای تهیه شده از آستان قدس رضوی بین تعدادی از مدافعین حرمین شریفین عراق حاضر در مجلس ؛ پذیرایی با شیرینی جات ایرانی و سایر برنامه ها از جمله موارد اجرای این همایش بود.

در همین مجال لازم است از همه زحمات عزیزان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان بالاخص حجت الاسلام شاه محمد, برادر بزرگوار حاج آقا حسینی رئیس محترم ستاد عتبات عالیات استان و خادمین خدوم  آن مجموعه و نیز برادر گرامی آقای جعفر زاده مسئول محترم سازمان دارالقرآن تبلیغات اسلامی استان در مساعدتهای لازم و هموار ساختن حضور خادمان اربعینی کمال تشکر را  بعمل آورد.

 

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما