چهارمین همایش بیداری اسلامی با عنوان نقش عاشورا در انقلاب اسلامی

چهارمین همایش بیداری اسلامی با عنوان همایش نقش عاشورا در انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

 

 

دوشنبه پنجم آبان ۹۳ فضای شهر ارومیه با حضور ۱۹۰نفر از مهمانان گل واژه بیداری اسلامی عطرآگین شد. .
این سنگر داران جبهه حق علیه باطل که از کشورهای آلمان؛ بلژیک, سوئیس؛ هلند و ترکیه وارد ارومیه شده بودند با استقبال مسئولین موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه به محل اقامت خود عزیمت نمودند.

 

 

 

تعداد چهار نفر از این مهمانان به دعوت سازمان صداوسیمای مرکز آذربایجانغربی جهت شرکت در میزگردی صمیمی راهی این سازمان شدند و تا ساعت ۱ بامداد به ارائه نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.
صبح سه شنبه مزار شهدای باغ رضون ارومیه با همرزمان آنسوی مرزهای خود دیدار تازه کردند. مهمانان همایش بیداری اسلامی که برای نثار فاتحه و اهدای تاج گل در مزار شهدا حضور یافته بودند؛ پس از حضور در این میعادگاه عاشقان ؛ با مشایعت خودروهای مردمی ورسمی به سمت سالن دفاع مقدس واقع در خیابان دفاع مقدس حرکت  نمودند تا چهارمین ورق همایش بیداری اسلامی را رقم بزنند.

سالن ۲۵۰ نفری بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس کفاف مدعوین و مهمانان داخلی و خارجی را نمی داد و بسیاری از مهمانان و مردم علاقمند بصورت سرپا در اطراف سالن حضور یافته بودند.حاج وحید وکیلی نفر اول مسابقات بین المللی رشته قرائت با تلاوت آیات دلنشین کلام وحی آغازگر چهارمین همایشی بود که از دوماه پیش برای اجرای آن تدارک دیده شده بود. حضرت حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی اولین سخنران مراسم بود که به تشریح واقعه عاشورا و فلسفه قیام حسینی و نقش آن  در انقلاب اسلامی پرداخت. ایشان با اشاره به تحرکات تروریستی اخیر منطقه آنرا ساخته و پرداخته شیطان بزرگ و همدستانش  در منطقه دانستند.ایشان در ادامه با بیان اینکه پدیده داعش و تحرکات منطقه در سوریه و عراق حاصل شیطنت و برنامه ریزی قبلی شیطان بزرگ میباشد تنها راه رهایی از این معضل را وحدت همه مسلمانان منطقه دانسته و رژیم غاصب صهیونیستی را تنها طرف نافع این جریان قلمداد نمودند.
حاجیه خانم وجدانی مدیر عامل اتحادیه موسسات قرآنی استان و مدیر موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه نیز طی سخنانی با عرض خیر مقدم به مهمانان حاضر در همایش , بر لزوم آگاهی مسلمانان منطقه  در مقابله با پدیده داعش و سیاستهای مشکوک برخی کشورهای منطقه دربرخورد با این زاییده شوم امپریالیسم  و صهیونیسم تاکید نمود.
جناب آقای محسن شکر نیا مدیر کل محترم سازمان صداوسیمای مرکز آذربایجانغربی سخنران دیگر همایش بود که با تشریح چرخه پیدایش گروههای تروریستی در منظقه و سپس برخورد به اصطلاح موزیانه برخی همپیانان صهیونیسم و امپریالیسم ؛ آنرا سناریوی از قبل تعیین شده جنایتکاران دانست و بر لزوم آگاهی و سپس اطلاع رسانی افراد آگاه و مطلع از این شرایط تاکید کرد.
حاج سردار آرات رئیس انجمن گون ایشیغی ترکیه و عضو کانون وکلا و سردفترداران ترکیه نیز به نمایندگی از مهمانان خارجی با اشاره با اینکه در همه حال تابع امرمطلقه فقیه خواهند بود افزود : ما برای اطاعت از فرمان رهبر جان میدهیم.
حاج سردار آرات تاکید کرد:بیدایری اسلامی نقطه عطفی در کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی میباشد و آنچه درکشورهای اسلامی رخ داد حاصل هوشیاری و نقطه سنجی حضرت امام راحل و رهبری داحیانه مقام معظم رهبری میباشد. گفتنی است اجرای مدیحه در وصف ثامن آل محمد(ص) و  بیداری اسلامی توسط گروه خواهران و برادران مدیحه و تواشیح موسسه علوم قرآن یاسین و نیز اجرای دیکله غریب الغربا جزو دیگر برنامه های همایش بود.
شرکت کنندگان در این همایش پس از ادای فریضه نماز ظهر و عصر به امام نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم ارومیه و صرف غذا ؛ ارومیه را به مقصد زیارت مشهد مقدس ترک کردند.
گفتنی است  دراین همایش ,  حضرت حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم ارومیه ؛ نماینده محترم استاندار آذربایجانغربی, حجت الاسلام کریمی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی , حجت الاسلام فخری مدیر کل محترم  سازمان تبلیغات اسلامی ؛ جناب سرهنگ رضوی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس , حجت الاسلام شاه محمد از علمای بزرگوار استان ؛ حضور داشتند.


پاسخ دهید

دیدگاه شما