پایان خدمات دهی مواکب اربعینی موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه

        امام خامنه ای :

 این امر نوظهور(اربعین) را می‌توان به عنوان مقدمه ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) بیان نمود .

 

     بی شک  یکی از زیبایی های پیاده روی اربعین٬ گردهمایی باشکوه شیعیان از سراسر دنیا پیرامون سیدالشهدا (ع) است. هر کسی از هر قوم و نژادی تنها با یک هدف قدم در این مسیر می گذارد تا به ندای امام حسین (ع) لبیک گوید و با آن حضرت تجدید بیعت کند.

  • موکبهای شهداء جبهه المقاومه

 با عنایات حی متعال موکب شهداء جبهه المقاومه ؛ با توجه به وجود ارتباط و همکاری  بین موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه و یکی از نهادهای مردمی حشدالشعبی ؛ به حول الهی در پنجمین سال متوالی  اقدام به حضور در موکب اربعینی نموده و با امکانات فنی و خدماتی و خادمین دلسوز متخصص و متدین خود در خدمت زائران حسینی  بود.

 بر همین اساس تعداد ۴۰  نفر از اعضای فعال موکب  شامل ۳ نفر پزشک متخصص ؛آزمایشگاهی و عمومی ؛ ۳ نفر طباخ نان ؛ ۴ نفر آشپز ماهر ؛ ۴ نفر متخصص طب سنتی , ۸ نفر در قالب کارگروه فرهنگی و  ۱۸  نفر خادم آموزش دیده , جهت استقبال و پذیرایی و خدمات رسانی به زائرین حسینی به موکب اربعینی اعزام شدند.

همچنین به منظور پذیرایی و خدمات رسانی از زائران اربعینی مقادیری اقلام سرمایه ای, خوراکی و مصرفی در قالب دو دستگاه کامیون با مساعدت ویژه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به موکب اربعینی ارسال گردید.

  این موکب بامشارکت نهاد حشدالشعبی عراق در دو شعبه , در عمود ۱۶۰ مسیر حله به کربلای معلا  و عمود ۳۰ مسیر حله به دیوانیه بصورت ثابت مستقر بوده و دارای کلیه امکانات پذیرایی و اقامتی برای خانمها و آقایان می باشد.

 در این موکبها روزانه بطور متوسط جمعا به بیش از ۴ هزار نفر از زائرین ؛ انواع غذاهای سرد و گرم  ایرانی و عراقی ؛ نوشیدنیهای سرد و گرم؛ ماساژ ؛ کفاشی , درمانگاه عمومی, اقامت موقت شبانه ؛ جلسات اعتقادی در راستای بصیرت افزایی ؛ عزاداری, توزیع بروشورهای بصیرتی , دیدار از خانواده های شهدای جبهه مقاومت و سایر خدمات به زائران درحال تردد اعم از آقایان و خانمها ارائه گردید .

توزیع انواع هدایای مرتبط با حجاب و عفاف از جمله جوراب ؛ مقنعه ؛ شلوار؛ روسری  و ساق دست در بین زائران مسیر و توجیه و تشریح سیاستهای استکبار در منطقه و لزوم اتحاد وبرابری ملتهای مسلمان و توزیع پوسترهای تهیه شده  در خصوص بصیرت افزایی بزبانهای فارسی  عربی؛ اهدای هدایای به خانواده شهدای جبهه مقاومت در دیدار با خانواده های آنان در منزل ؛ برگزاری نشستهای محفلی با جوانان زائر و بصیرت افزایی آنان در خصوص محور مقاومت از دیگر اقدامات فرهنگی در هر دو موکب بود.

    جلسات مکرر با مسئولین محلی و فرماندهان مدافعین حرمین شریفین عراق در راستای همکاری هر چه بیشتر موسسه؛ شرکت در همایش بصیرتی مدافعین حرم؛ بدرقه نیروهای مدافعین حرم به اجرای عملیات  و سایر موضوعات از دیگر برنامه های جانبی این سفر معنوی بود.

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما