مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان ۹۳ + تصاویر

 

مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان ۹۳ + تصاویر

 

 مراسم اختتامیه جمع خوانی قرآن کریم با حضور مقامات استانی برگزار شد
در بیست و نهمین روز مراسم جمع خوانی قرآن کریم در مصلای بزرگ حضرت امام خمینی، مراسم اختتامیه با حضور مردم قرآن دوست و روزه دار و تنی چند از مقامات استان برگزار شد.

به گزارش صبغه؛ در این مراسم ابتدا جزء ۲۹ قرآن کریم  توسط مرتلین قرائت شد و سپس حاج وحید وکیلی نفر اول مسابقات بین المللی  با نوای دلنشین به قرائت مجلسی پرداخت؛ بعد از ترتیل دلنشین حامد وکیلی، حاج آقای شکرنیا مدیر کل سازمان صدا و سیمای مرکزآذربایجان‌غربی با ارائه گزارشی از برگزاری مراسم جمع خوانی  قرآن کریم به تجلیل و تقدیر از عوامل برگزار کننده این مراسم پرداخت و در ادامه ضمن بیان منزلت و جایگاه قرائت قرآن کریم  بویژه در ماه مبارک رمضان، مراسم جمع خوانی را  بزرگترین برنامه‌های قرآنی اجرا شده در طول سال قلمداد نمود.

 

مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان 93 + تصاویر

مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان 93 + تصاویر

 

ایشان با تقدیر از موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه بعنوان مجری جمع خوانی و اتحادیه موسسات قرآنی استان بعنوان دستگاه هماهنگ کننده موسسات قرآنی از زحمات خالصانه این مجموعه در برگزاری رضایتمند این برنامه عظیم قرآنی تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه حضرت آیت الله قریشی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری ضمن تقدیر و تشکر از مجریان این برنامه، این طرح عظیم قرآن و جا افتادن آن در بین مومنین را حرکتی مثبت در اعتلای فرهنگ قرآن قلمداد نموده وآن را حرکتی بسیار سازنده و مثبت ارزیابی نمودند و خواستار تقویت و تداوم آن در سال‌های آتی شدند.

 

مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان 93 + تصاویر

 

مهندس سعادت استاندار محترم آذربایجان‌غربی نیز طی سخنانی با اشاره به جایگاه والای محافل و مجالس قرآنی با اشاره به سازنده بودن برگزاری چنین مجالسی از مجریان جمع خوانی قرآن کریم تقدیر بعمل آوردند.

 

مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان 93 + تصاویر

حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ارومیه نیز طی بیاناتی با تقدیر و تشکر از خادمین جمع خوانی قرآن کریم که طی ماه مبارک رمضان برای نظم و اجرای این محفل بزرگ و نورانی متحمل زحماتی شده و ناملایماتی را متقبل شدند از آنان بعنوان حاملان کلام وحی و خادمان بی توقع و ممتاز قرآن یاد نمودند.

 

مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان 93 + تصاویر

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود از مقامات استان بویژِه دستگاه‌های فرهنگی، خواستار توجه و حمایت از این حرکت بزرگ قرآنی شدند.

در خاتمه از قاریان و مرتلین قرآن کریم، عوامل دست اندر کار و تعدادی از زحمت کشان برگزاری جمع خوانی قرآن کریم توسط صدا و سیمای مرکز استان با اهدای لوح تجلیل بعمل آمده و هدایایی نیز از طرف موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه به آقایان شکرنیا مدیر کل محترم صداوسیمای مرکز آذربایجان‌غربی و رضاییه رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اهدا شد.

 

مراسم اختتامیه جمع خوانی رمضان 93 + تصاویر

همچنین از برندگان مسابقات حضوری، مسابقه کتابخانی و نقاشی با اهدای هدایای نقدی تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است ترتیل جزء سی قرآن کریم روز دوشنبه ۶ مرداد قرائت خواهد شد.

منبع : صبغه

 

IMG_4052 IMG_4056 IMG_4058 IMG_4079 IMG_4086 IMG_4099 IMG_4117 IMG_4145 IMG_4147 IMG_4152

IMG_4206


پاسخ دهید

دیدگاه شما