دیدار رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانغربی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین اخوان رئیس سازمان دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اهمیت جایگاه قرآن کریم در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت : فرهنگ قرآن آموزی و سبک زندگی قرآنی باید در جامعه اسلامی نهادینه شود.

 وی با بیان اینکه موازی کاری و وجود مدیریت های مختلف در امر قرآن در کشور باعث پراکنده کاری و اقدامات موازی و هدفدار و کم تأثیر در جامعه شده است گفت : مسئولین ارشد فرهنگی کشور در سازمان های متولی امور قرآنی باید با تعامل و مشارکت خود با تجمیع مدیریت و تخصیص بودجه های لازم اقدام درست و جدی را در زمینه امور قرآنی در کشور انجام دهند .

سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به هدر رفت انرژی و توان مدیران قرآنی در استان ها اشاره کرده و گفت : تعدد مدیریت های مختلف با دستورالعمل های ابلاغی خاص باعث تضعیف انگیزه در مدیران و فعالین مؤسسات قرآنی شده و متأسفانه اثرات قابل توجهی را در زمینه ترویج مباحث قرآنی در متن جامعه دیده نمی شود.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ملاک انتخاب فرمانداران و حاکمان در زمان پیامبر گرامی اسلام گفت : در صدر اسلام افرادی که با قرآن بیشتر آشنایی داشتند از طرف پیامبر گرامی اسلام و امیرالمؤمنین علی علیه السلام به مسئولیت های مختلف گمارده می شدند فلذا ما بعنوان جامعه اسلامی باید این موضوع را در اولویت انتخاب مدیران و مسئولین در کشور قرار دهیم .

 وی افزود : کوتاهی مسئولین و مدیران در امر قرآن به هیچ وجه قابل قبول نبوده و متولیان باید قرآن را بعنوان ملاک اصلی و اولویت اصلی کاری خود در مجموعه های خود قرار دهند .

 وی خاطر نشان کرد : مشکلات امروز جامعه مدیریتی کشور به دلیل عدم توجه به دستورات قرآنی است فلذا در انتخاب و نصب مدیران باید آشنایی آنان با قرآن جزو اولین و مهمترین شاخصه های مسئولین ارشد کشور باشد.

سید مهدی قریشی در بخش پایانی سخنان خود به اثرات آموزه های قرآنی در بین مردم اشاره کرده و گفت : اگر قرآن و مفاهیم آن در بین مردم به خوبی تبیین گردد نیازی به صرف هزینه های گزاف و مدت زمان های زیاد برای پاسخ به شبهات و مقابله با خرافات در جامعه نخواهد بود چرا که کلام الهی برهان روشنی برای آگاهی مردم خواهد بود.

 در این دیدار حضرت حجه الاسلام اخوان ریاست محترم سازمان دارالقرآن الکریم کشور نیز ضمن بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت فعالیتهای قرآنی در کشور از لزوم حمایت هرچه بیشتر از این فعالیتها در ابعاد مختلف تاکید و تداوم هر چه بیشتر حمایتهای نماینده محترم ولی فقیه در استان به فعالیتهای قرآنی شد.

حجه الاسلام داداش زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی نیز با معرفی حضار در جلسه و با اشاره به اعتبارات استانی فعالیتهای قرآنی بر لزوم تخصیص هر چه بیشتر بودجه فعالیتهای قرآنی تاکید نمود.

وی از موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه بعنوان یک مجموعه با فعالیهای فوق العاده یاد کرده و آنرا نمونه و افتخار مجموعه تبلیغات اسلامی استان معرفی کرد.

گفتنی است حضرت حجه الاسلام والمسلمین اخوان بنا به دعوت موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه جهت شرکت در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی به ارومیه سفر کرده اند.

 

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما