برگزاری همایش همبستگی با خانواده شهدای مدافعین حرمین شریفین عراق

بر اساس برنامه ریزی قبلی و در ادامه  حضور کاروان فرهنگی-زیارتی  مشترک متشکل از بانوانی از واحد خواهران آستان قدس رضوی , امور بانوان جبهه فرهنگی استان آذربایجان غربی؛ تعدادی از مدیران کشوری انجمن قرآنی بانوان کشور و دوازده نفر ازمسئولین موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه , همایش همبستگی با خانواده شهدای مدافعین حرمین شریفین عراق که از سوی گروه انصار مدافعین حرمین شریفین عراق از مجموعه های موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه ترتیب داده شده بود  با شکوه و استقبال خاصی برگزار گردید.

در این مراسم که در سالن یکی از مقرات منتسب به مدافعین حرمین شریفین عراق در نزدیکی شهر کربلا برپا گردید, پس از قرائت قرآن کریم توسط قاری برجسته آستان مقدس حسینی ؛ خانم وجدانی مدیر موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه ضمن خیر مقدم به حضار گرامی از بذل توجه فرماندهان مدافعین حرم عراقی تقدیر و تشکر نموده و برگزاری چنین همایشهایی را موجب تحکیم مودت و اخوت بین ملتهای مقاوم و مسلمان و  ولایتمدار دو کشور دانست. وی همچنین از آمادگی موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه برای پذیرایی از خانواده شهدای مدافع حرم عراقی در ایران و بویژه شهر ارومیه خبرداده و رسما از آنان دعوت بعمل آورد.

سپس گروه خواهران مدیحه سرایی موسسه علوم قرآنی یاسین به اجرای مدیحه بزبانهای عربی و فارسی  پرداخته و متعاقب آن دو نفر از فرماندهان مدافعین حرمین شریفین عراق به ایراد سخن پرداخته و ضمن تقدیر و تشکر از موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه آمادگی خود را برای همکاری هر چه بیشتر اعلام داشتند.

برنامه همایش با اجرای مداحی و دیکلمه در وصف شهدا پایان یافت و در پایان از خانم وجدانی مدیر موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه و چند نفر ازهمسران و مادران شهدای حاضر در مراسم  توسط فرماندهان  مدافعین حرمین شریفین عراق تجلیل بعمل آمد.

اهدای هدایایی از سوی بانوان ایرانی به خانواده شهدای مدافع حرمین شریفین عراق از جمله برنامه ارزشمند این مراسم بود. در بین این هدایا چفیه های اهدایی از بیت  رهبر معظم انقلاب که در دیدار اخیر بانوان حاضر بدست مبارک رهبر جهان اسلام متبرک شده بود موجبات اشک شوق بازماندگان شهدای جبهه مقاومت شده بود.

گفتنی است این مراسم بصورت مستقیم از کانالهای العراقیه و کربلا پخش گردید.

بخشی از تصاویر از کانال تلویزیونی کربلا دریافت شده است.

 

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما