همایش بین المللی حجاب من حیای من برگزار شد.

به همت امور بانوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی دومین همایش بین‌المللی از سلسله همایش‌های پیرامون حجاب وعفاف با عنوان «حجاب من حیای من» از ۲۵ تا ۲۷ مهرماه در شهر ارومیه با حضور بانوان فرهیخته و فعال در حوزه حجاب و قرآن از داخل و خارج از کشور برگزار شد.
در این همایش که مهمانانی از شعب خارجی موسسه یاسین ارومیه بنا به دعوت امور بانوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان از کشورهای اتریش، آلمان، بلژیک، هلند و ترکیه در آن حضور داشتند ؛ مدعوین پس از دیدار با حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در مزار شهدای باغ رضوان و گمنام ارومیه حضور یافته و با نثار فاتحه به روح شهدا ادای احترام کردند.

در آیین افتتاحیه این همایش که در سالن شمس ارومیه برگزار شد؛ پس از خیر مقدم خانم وجدانی مسئول امور بانوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان و مدیر موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه و نیز پس از سخنرانی آقای حضرت پور شهردار محترم ارومیه ؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر قریشی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با تقدیر از برگزار کنندگان این همایش بین المللی و سفارش به تداوم اینگونه برنامه های ثقیل, بر لزوم حفظ بنیان خانواده بعنوان رکن اساسی سفارشات دین مبین اسلام و رعایت حجاب و حیا بعنوان ضامن این ساختار تاکید کردند.
این همایش در سه روز و هر روز در دو نوبت صبح و بعدازظهردر مکان‌های مختلف برگزار شد . سالن فرهنگسرای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی(شمس) ؛ دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه؛ سالن کانون بسیج ؛ دانشگاه نازلو؛ سالن همایش فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری و دانشکده ادبیات شهید طباطبایی؛ سالن اجتماعات دبستان نیلوفر از جمله اماکنی بود که با حضور اقشار و مخاطبان مختلفی شاهد برپایی جلسات بسیار پربار در خصوص حجاب, عفاف و حیا بود.
میهمانان همایش در پایان با مساعدت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و به میزبانی آستان قدس رضوی به مشهد مقدس اعزام شدند.
سپاه شهدای استان, امور بانوان استانداری استان آذربایجان غربی,اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان,سپاه ارومیه , شهرداری ارومیه , امور بانوان شهرداری ارومیه, جامعه زنان سپاه شهدا و سپاه ارومیه, داراه کل آموزش و پرورش,بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی , بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه , بسیج دانش آموزی از جمله دستگاههای مشارکت کننده در این همایش بین المللی بودند.
یادآور می شود اولین همایش بین المللی در موضوع حجاب نیز اردیبهشت ماه سالجاری با حضور ۴ نفر از مهمانان خارجی برگزار شده بود.

 

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما