برگزاری مراسم بزرگ جمع خوانی قرآن کریم در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و ماه نزول قرآن ؛ قریب به ۲۵۰۰ نفر عاشق دلباخته قرآن کریم با زبان روزه در مصلای حضرت امام خمینی (ره) ارومیه که اینک به دارالشفای قرآن کریم مشهور شده است ؛ جمع شدند تا جمع خوانی قرآن کریم  را در حضور نماینده معزز ولی فقیه آغاز نمایند.

در این مراسم معنوی که نتیجه چند ماه طراحی و جلسات هماهنگی و اجرایی خادمان قرآن در موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه و صداوسیمای مرکز آذربایجانغربی است ؛  با مناجات خوانی حجت الاسلام خلیل زاده و مداحی نوجوان یاشار اصغری آغاز شد , حجت الاسلام آبست از علما و قاریان ممتاز استان ایراد سخن نموده و به فضائل قرائت قرآن پرداخت.

سپس قاریان ممتاز کشوری و بین المللی با نوای دلنشین خود فضای مصلا را با صوت قرآن عطرآگین  نمودند.

حضور حضرت حجت الاسلام قریشی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ارومیه در اولین روز مراسم معنویت خاصی به این محفل قرآنی بخشیده بود.

برنامه های جانبی فرهنگی و قرآنی مراسم جمع خوانی قرآن کریم نیز در نوع خود کم نظیر و با استقبال بیش از پیش یاران قرآنی قرار داشت.

گردانندگان و طراحان اصلی این مراسم معنوی  جوانان ولایتمدار و قرآن دوست موسسه علوم قرآنی یاسین میباشند و با افتخار تمام این مراسم معنوی را دوشادوش خادمین صداوسیمای مرکز استان برگزار می نمایند.

و صدالبته جای خالی مدافع مرز و بوم کشور شهید علی ضیایی خادم مراسم جمع خوانی قرآن کریم  دیده می شد.

روحش شاد.

 

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما