برگزاری جشن میلاد کوثر

           با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)  همزمان با سالروز ولادت منور صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها مصادف با روز مادر و روز زن ؛ مراسم جشنی توسط موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه  و با مشارکت امور بانوان جبهه فرهنگی , ستاد برگزاری مراسم نماز جمعه و گروه انصار مدافعین حرمین شریفین عراق در محل مصلای حضرت امام (رض) برگزار شد.

     در این مراسم که از ساعت ۱۰ الی ۱۲ روز جمعه ۱۸ اسفند ۹۶ همزمان با میلاد بانوی دو عالم برگزار شد , پس از قرائت قرآن کریم و سرود پر افتخار جمهوری اسلامی ایران , ابتدا مدیر موسسه علوم قرآنی یاسین و مسئول امور بانوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ضمن خیر مقدم به حضار ؛ میلاد دردانه نبی اکرم (ص) را به بانوان مومنه تبریک گفت و سپس مولودی خوانی توسط یکی از نوجوانان خوش صدا صورت گرفت و سپس گروه مدیحه سرایی خواهران یاسین به اجرای مدیحه در وصف حضرت زهرای اطهر (س) پرداختند.

ادامه برنامه با برگزاری مسابقه فرهنگی میان خانمها و مادران  با ماهیت بنیان خانواده صورت گرفت و سپس نوجوانان و کودکان حاضر در مجلس به مسابقه فرهنگی فرا خوانده شدند.

در ادامه , حجت الاسلام فعال آذر بعنوان سخنران مراسم در خصوص ارزشهای شخصیتی و ولایت پذیری و همسرداری و تربیت فرزند ام الائمه به ایراد سخن پرداخته و متعاقب آن از مادران و همسران تعدادی از شهدا برای دریافت هدیه ای ناقابل دعوت بعمل آمد. یکی از همسران و یکی از مادران شهدا نیز انتظارات خود از مردم و مسئولان در رعایت حریم خون شهدا را خواستار شدند.

مولودی خوانی و توزیع هدایا بین متسابقین فرهنگی برنامه ؛ هم نامان حضرت زهرا و تجلیل از مادران و همسران شهدای حاضر در مراسم از دیگر برنامه های این مراسم مردمی بود.

گفتنی است گروهانهای یکم؛دوم؛سوم و چهارم گروه انصار مدافعین حرمین شریفین عراق نیز در این مراسم حضور داشتند.

 

 

 

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما