آمادگی موکب گروه انصار مدافعین حرمین شریفین برای خدمت به زائران اربعین

موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه امسال نیز به حول و قوه الهی با موکب اربعینی در خدمت زائران اربعین خواهد بود.

 

یکی از زیبایی های پیاده روی اربعین٬ گردهمایی باشکوه شیعیان از سراسر دنیا پیرامون سیدالشهدا (ع) است. هر کسی از هر قوم و نژادی تنها با یک هدف قدم در این مسیر می گذارد تا به ندای امام حسین (ع) لبیک گوید و با آن حضرت تجدید بیعت کند. مردم عراق در مدتی که شیعیان از نقاط مختلف جهان در عراق حضور دارند، به خوبی از آنان میزبانی می‌نمایند. در طول مسیر پیاده روی اربعین هر کسی به نوعی می خواهد گرسنگان و تشنگان را اطعام و سیراب کند. نذری‌های مختلفی توسط مردم برای زوار اربعین تدارک دیده شده است.

رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند : در اربعین حسینی، به خوبی می‌توان نمایشی عظیم از برادری بین مسلمانان را به وضوح مشاهده کرد؛ مرزهای جغرافیایی شکسته می‌شود و افرادی از سرتاسر جهان با سنین مختلف گرد هم می‌آیند و در این میان، مردم کشوری که سالها درگیر جنگ و ناامنی است و بسیاری از آنها دچار فقر هستند، تمام تلاش خود را برای میزبانی جمعیت میلیونی به کار می‌برند و برادری خود را اثبات می‌کنند، که این امر نوظهور را می‌توان به عنوان مقدمه ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) بیان نمود. برادری، بالاترین معنی است که در دوران بعد از ظهور توصیف شده، که اربعین را می‌توان یک نمایه‌ای از دوران بعد از ظهور دانست، و این رویداد می‌تواند باعث تقویت اعتقاد شیعی گردد.

رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت اله خامنه‌ای با اشاره به بزرگواری و محبت مردم عراق در پذیرایی از زائران اربعین، به کسانی که توفیق حضور در این حرکت پر معنا و پر مغز را پیدا کرده‌اند توصیه کردند این فرصت را مغتنم بشمارند و افزودند: ما نیز از دور به حال زائران اربعین غبطه می‌خوریم و آرزو می‌کنیم ای کاش همراه شما بودیم.

ایشان امروز نیز در همایش بسیجیان  در ورزشگاه ازادی فرمودند: حماسه اربعین یک پدیده فوق العاده ای است که به لطف و فضل الهی در هنگامی که دنیای اسلام نهایت نیاز را به اینچنین حماسه ای دارد به وجود دارد.

لذا با عنایت به منویات رهبر جهان اسلام و با توجه به وجود ارتباط و همکاری  بین موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه و یکی از نهادهای مردمی حشدالشعبی (بسیج مردمی عراق) ؛ به حول الهی در سومین سال متوالی موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه اقدام به حضور در موکب  اربعینی نموده و با امکانات و خادمین متخصص و متدین خود در خدمت زائران حسینی خواهد بود.

بر اساس هماهنگی و مساعدت مسئولین محترم ستاد عتبات استان آذربایجان غربی اقلام و امکانات موکب راهی عراق می شود تا در خدمات رسانی به زائران مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تعداد ۳۰ نفر از اعضای فعال موسسه شامل سه نفر پزشک متخصص ؛آزمایشگاهی و عمومی ؛ سه نفر طباخ نان ؛ ۴ نفر آشپز ماهر و  ۲۰  نفر خادم جهت استقبال و پذیرایی و خدمات رسانی به زائرین حسینی به موکب اربعینی اعزام میشوند.

در همین مجال لازم است از همه زحمات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان ؛ مسئول و خادمان محترم ستاد عتبات عالیات استان در مساعدتهای لازم و هموار ساختن حضور خادمان اربعینی کمال تشکر را  بعمل آورد.

گفتنی است این موکب تحت عنوان موکب گروه انصار مدافعین حرمین شریفین عراق در سه راهی حله مستقر بوده و دارای کلیه امکانات پذیرایی و اقامتی برای خانها و آقایان می باشد.

 

 

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما