آئین افتتاح مجتمع تولیدی محصولات غذایی الغدیر

همزمان با بزرگداشت جشن عید امامت و ولایت عید سعید غدیر خم , مجتمع تولیدی الغدیر وابسته به موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه با حضور مهمانان کشوری و استانی افتتاح گردید.

در مراسمی که به مناسبت جشن عید غدیر و افتتاح مجتمع تولید نان و محصولات غذایی الغدیر در محل مجتمع تشکیل شد , حضرت حجت الاسلام اخوان رئیس محترم سازمان دارالقرآن الکریم کشور ؛ حجت الاسلام شفیع پور مدیر کل امور استانها , حجت الاسلام حسینخانی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان ؛ حجت الاسلام جوانبخت مدیر کل محترم اوقاف و امور خیریه استان ؛ دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ؛ معاون آموزشی فرهنگی دانشگاه سما؛ معاونین محترم کمیته امداد امام خمینی استان , مسئول دارالقرآن الکریم استان آذربایجانغربی؛ اساتید دانشگاه و تنی چند از مهمانان ویژه  به همراه بزرگواران دعوت شده ؛  شرف حضور داشتند.

در این مراسم ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام وحی ؛ مهندس الماسی مدیر مجتمع به بیان اهداف تاسیس این مجتمع خیریه پرداخت و از همکاری و مساعدت دستگاههای ذیربط تشکر و قدر دانی بعمل آورد.

سپس یکی از مسئولین موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه با عرض خیر مقدم به مهمانان گرانقدر , ضمن تشریح اهداف معنوی و مادی راه اندازی این مجتمع خیریه از خیرین و عوامل اجرایی تاسیس این مجتمع قدردانی نموده و با بیان فعالیتهای جهادی و قرآنی فرهنگی موسسه علوم قرآنی یاسین در عرصه های بین المللی و داخل کشور , از کلنگ زنی یک مجموعه تولیدی دیگر در آینده بسیار نزدیک در راستای اجابت اوامر حضرت امام خامنه ای در جهت جهش تولید ؛ سخن گفت.

وی از جوانان برومند وانقلابی موسسه در پیشبرد اهداف والای موسسه نیز قدردانی کرد.

سپس حضرت حجت الاسلام اخوان رئیس سازمان دارالقرآن کشور بعنوان مهمان ویژه این مراسم ضمن سخنرانی شیوایی که انجام دادند ؛ از مجموعه یاسین بعنوان الگوی یک موسسه پویا و انقلابی در راستای تحقق عملی قرآن یاد کردند و از زحمات عوامل این مجتمع و موسسه تقدیر و تشکر کردند.

 ایشان با بیان فضائل عمل به قرآن و لزوم توجه به فرمایشات اخیر حضرت آقا در خصوص عمل به قرآن از جامعه قرآنی خواست در کنار اهمیت و توجه ویژه ای که به قرائت و حفظ قرآن قائل هستند ؛ در راستای تحقق عملی منویات قرآن نیز تلاش نمایند. 

گفتنی است مجتمع خیریه تولید نان و محصولات غذایی الغدیر با همت مهندس الماسی مدیر محتم شرکت به نان پخت آذربایجان و زیر نظر موسسه علوم قرآنی یاسین ارومیه در اطاعت اوامر رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر جهش تولید ؛ اقدام به این حرکت انقلابی و جهادی نموده و علاوه بر اشتغال قریب به ۱۴۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم ؛ چندین نوع محصول شامل نانهای سنتی و صنعتی ؛ بیسکویت ؛ کیک و سایر مواد غذایی را تولید و سود حاصل از فروش آنرا صرف فعالیتهای قرآنی و امور خیریه خواهد نمود.

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما